191 amatör spor kulübüne 3,3 milyon liralık destek

191 amatör spor kulübüne 3,3 milyon liralık destek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, geleceğin yeteneklerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında kilit rol üstlenen amatör spor kulüplerini desteklemeyi bu yıl da sürdürdü. Bu kapsamda 2021-2022 sezonunda liglere katılarak faaliyet gösteren ve yeni kurulan 191 amatör spor kulübüne verilecek 3,3 milyon liralık destek dolayısıyla, Denizli Büyükşehir Belediyesi Amatör Spor Kulüpleri Maddi Yardım Töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer İlman, TÜRFAD Denizli Şube Başkanı Bülent Fil, Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya,amatör spor kulüplerinin temsilcilerive sporcular katıldı. Denizli ASKF Başkanı Sarıkaya, Büyükşehir Belediyesinin amatör spor kulüplerine destek programını her yıl düzenlendiğini anlatarak, Başkan Osman Zolan’ınher zaman yanlarında olduğunu belirtti.

 

Sporda da marka kent Denizli
Çocuklar ve gençlerin geleceği için verilen hizmetlerin çok önemli olduğunu vurgulayan Sarıkaya, “Bu törenin yapılmasında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan olmak üzere herkese minnetlerimi, şükranlarımı sunarım” dedi. Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İlman ise, Denizli’de yaptıkları ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarında Başkan Zolan’ındesteğini her zaman yanlarında hissettiklerini belirterek, “Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Tesisleşme anlamında Büyükşehir Belediyemizin çok büyük destekleri var. İlimiz sanayide ve üretimde nasıl marka kent ise spor turizmi ve spor organizasyonu konusunda da bir marka kent haline dönüştürmemiz gerekiyor. Programın hayırlara vesile olmasını diliyor, güzel desteklerin artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

 

“Çünkü spor hayatın bir parçasıdır”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,amatör spor kulüplerine maddi destek programını deprem nedeniyle ertelediklerini anlatarak, “Öncelikle depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Allah’ım bizleri afetlerden korusun. İnşallah yaralarımıza hep beraber seferberlik ruhuyla saracağız” dedi. Bir milletin en önemli geleceğinin gençliği olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Gençliğin eğitimlive donanımlı olması, sporla ve sanatla uğraşması gerekiyor. Donanımlı gençlik özgüvenli olur. Onun için gençlerimizi eğitimde, sporda ve sanatta donanımlı hale getirmemiz gerekiyor. Spor bunların en başında geliyor. Çünkü spor hayatın bir parçasıdır ve içinde kurallar vardır. Sporda ekip ruhuile birlikte başarmayı öğrenirsiniz. Sporda olduğu gibi hayatta da disiplinli olup kurallara uyduğunuzda başarılı olursunuz”