72 milyon liralık hata için Resmi Gazete’de zeyilname yayınlandı

72 milyon liralık hata için Resmi Gazete’de zeyilname yayınlandı

Ege’nin sanayi kenti Denizli’de valilik, belediye, Denizli Sanayi Odası ve Makine Sanayici İşadamları Derneği’nin destekleri ile Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmaları başlatıldı. Kentte makine imalatı yapan ve dağınık halde bulunan işletmelerin, Honaz ilçesine bağlı Gürlek’te oluşturulacak organize sanayi alanında toplamayı hedefleyen proje kapsamında 2,5 milyon metrekarelik bir alan OSB olarak tescil edildi.
Kurulan müteşebbis heyeti alandaki yol, atık ve yağmur suyu, içme ve kullanma suyu ile diğer altyapı işleri için ihaleye çıktı. Resmi Gazete’nin 4 ve 6 Eylül tarihli sayılarında yer alan ihale ilanında muhammen bedel 383 milyon lira geçici teminat ise 11,5 milyon lira olarak belirlendi.

Fakat keşif bedelleri toplanırken yapılan hata kısa sürede fark edildi. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında konuya ilişkin bir ‘Zeyilname’ yayınlanarak keşif bedeli 455 milyon lira geçici teminat ise 13,6 milyon lira olarak değiştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da desteklenen projenin ihale ilanında keşif bedeli toplamında sehven yanlış veri yer aldığı işaret edildi.