AKP’li belediye karda mahsur kalanlara VİP salonunu açmadı

AKP’li belediye karda mahsur kalanlara VİP salonunu açmadı

Denizli’de uzun zamandır beklenen kar yağışının ardından vatandaşların bir kısmı Tavas ilçesine bağlı Nikfer’deki Denizli Kayak Merkezi’ne gitti. Bölgede tipi ve yoğun yağış nedeniyle yaklaşık 300 kişi mahsur kaldı.

Mahsur kalanlar AKP’li Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tesisine alınarak çay ve çorba ikramında bulunuldu. Bu sırada yol açma ve kurtarma çalışmaları başlatıldı. Merkeze alınan vatandaşlardan bir kısmının kalabalık nedeniyle üst kattaki salona girmek istediği fakat görevliler tarafından engellendikleri ileri sürüldü.

 

‘KİMİN MALINI KİME VİPLİYORSUNUZ, BABANIZIN MALI MI?’
Mahsur kalanlar arasında yakınları bulunan tekstilci işadamı Suat Küçüker akrabalarını kendi imkanları ile kente getirdi. Küçüker sosyal medyada yaptığı paylaşımda VİP uygulamasına tepki göstererek, “Öncelikle bağıra bağıra geliyorum diyen kar tipisine rağmen Nikfer’e çıkan tüm kayakçıların ve kardeşlerimin adına özür dilerim. Sonra da onları oradan kurtarmak için seferber olan tüm yetkililere ve devlet büyüklerimize teşekkürlerimi sunarım. Fakat bu insanlar yapmış bir saçmalık, kalmış orda. Belediyemizin tesisinde alt kat hınca hınç dolu. Yukarı kata çıkmak istiyorlar. Yasak kardeşim orası VİP… Ey o kararı veren zatlar siz kimin malını kime ViP’liyorsunuz, babanızın malı mı, havaalanı mı nedir? Bakın getirtmeyin oraya da bir devlet tiyatrosundan sanatçı. Rezil olursunuz. İnsan böyle bir günde bari ViP-MİP demez azcık edepli ve akıllı olun” ifadelerini kullandı.

CLOSE
CLOSE