Ayak Tenisi şampiyonu Pamukkale’de belirlenecek

Ayak Tenisi şampiyonu Pamukkale’de belirlenecek

Bu yılın Mart ayında kurulan Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu’nun ilk Türkiye Şampiyonası’na Pamukkale Belediyesi ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz ay içinde 81 ilde yapılan şampiyonada birinci olan takımlar daha sonra bölge birinciliklerinde boy gösterdi. 18 il ve KKTC’de yapılan müsabakalar sonunda birinci olan takımlar Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası Finalleri için Pamukkale’de toplandı. 2 gün sürecek olan finallerin açılışı Kınıklı Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin ev sahipliği yaptığı törene Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Sunkur, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbelve vatandaşlar katıldı.

PAMUKKALE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR EDERİZ
Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Sunkur, bu yılın Mart ayında kurulan federasyonun kısa sürede önemli gelişmeler yaşadığını ifade ederek, “Bu sporla ilgili 10 bine yakın kişiye eğitim verildi. 81 ilde temsilcilikler kuruldu. İllerde il birinciliği ardından da bölge birincilikleri yapıldı. İlk Türkiye Şampiyonası’na ise Pamukkale Belediyesi ev sahipliği yapıyor. Bu güne kadar branşımıza çok büyük destekler veren Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye bu güzel organizasyon için çok teşekkür ederim. Çok güzel bir şekilde ev sahipliği yapılıyor. Bu büyük heyecanın yaşanmasında bize katkıları çok değerli. Ülkemizin dört bir yanından ve yavru vatandan gelen tüm takımlara finallerde başarılar dilerim” dedi.

GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki törende yaptığı konuşmada ayak tenisi camiasının değerli fertlerini dünyanın en değerli ilçelerinden biri olan Pamukkale’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Ayak Tenisi Federasyonu yeni kurulmuştu. İl Temsilcisi arkadaşımız ile tanıştık ve ilçemizde 2 turnuva düzenledik. Bu katkıyı biraz daha artırarak Türkiye’deki il Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonası’nın finallerini gerçekleştirme kararı aldık. Sizleri burada görmekten dolayı çok mutluyuz. Biz sporun her branşına katkı sağlamak istiyoruz. Amacımız sporun her branşını ilçemizdeki sokakların her noktasına kadar taşımak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istediği zeki, çevik ve ahlaklı sporcuların yetiştirilmesini sağlamak istiyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak geleceğimiz olan gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalması için gereken ne varsa yapıyoruz. Hem tesisleşme hem de bu tür organizasyonlar anlamında yapılan çalışmalarla 2021-2022 dönemini spor yılları olarak yaşamak istiyoruz. Bu güzel etkinlik için ülkemizin dört bir yanından gelen sporculara buradan güzel anılarla uğurlamak istiyoruz. Bir kez daha tüm takımlara başarılar diliyorum” diye konuştu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ise Denizli’nin yerel yöneticiler konusunda çok şanslı olduğunu belirterek, “Özellikle Pamukkale Belediyesi her zaman sporun ve sporcunun yanında oluyor. Yeni kurulan bu branşa verdiği desteklerden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi. Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut ise kısa süre önce başladığı görevinde güzel etkinliklere şahitlik ettiğini dile getirerek, “Pamukkale adını sadece turizmde değil sayın başkan Avni Örki’nin katkılarıyla

Cevap bırakın

Your email address will not be published.