Bakanlık açıkladı: Helikopter kazasında 2 kişi hayatını kaybetti

Bakanlık açıkladı: Helikopter kazasında  2 kişi hayatını kaybetti

Marmaris’teki orman yangınına müdahale etmek amacı ile Kastamonu’dan yola çıktığı ifade edilen yangın söndürme helikopteri, Çardak Havaalanı’ndaki yakıt ikmalinden kısa bir süre sonra düştü. Gemiş Köyü yakınlarında düzlük bir alana düşen helikopter personeline ilk müdahaleyi olay yerine çağırılan sağlık ekipleri yaptı. Bölgede yaşayanların hızla kaza mahalline ulaştıkları itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdikleri öğrenildi.  Yaralı mürettebat üyeleri kaza yerinde yapılan müdahalenin ardından Denizli’deki hastanelere sevk edildi.

 

‘İKİ KİŞİ ÖLDÜ’
İçişleri Bakanlığı konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kazada iki kişinin öldüğünü duyurdu. Helikopterde ikisi Rus toplam 7 mürettebat bulunduğu belirtilen açıklamada 5 mürettebat üyesinin yaralı olduğu bilgisi verildi.
Diğer yandan Denizli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada kazanın 14:10 sıralarında yaşandığı ve ekiplerin bölgeye süratle sevk edildikleri kaydedildi. Ekiplerin kaza alanına 500 metre mesafeden itibaren şerit çektiği ve kurtarma ekiplerinin dışında alana girişlere izin vermediği kaydedildi.