Başkan Doğan, “Şuana kadar 16 tırımızı yola çıkarttık”

Başkan Doğan, “Şuana kadar 16 tırımızı yola çıkarttık”

Merkezefendi Belediyesi, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve birçok ilde can kaybı ve yıkıma neden olan depremden etkilenen vatandaşlar için insanı yaşam malzemesi noktasında yardım kampanyası başlattı. Yardım kampanyasının başladığı andan itibaren Denizlili duyarlı vatandaşlar gün boyu belirtilen teslim noktalarına, deprem bölgesine ulaştırılması için insanı yaşam malzemelerini getirdi.

Sümer Mahallesi’nde bulunan Nergis Toplantı ve Düğün Salonu’nda ve Merkezefendi Kültür Merkezi’nde titizlikle tasnif edilen yardım malzemeleri tırlara yüklenerek afetzedelere ulaştırılmak üzere yola çıkartılıyor. Şuana kadar 16 tane yardım tırı depremden etkilenen vatandaşlara yardım ulaştırılmak üzereyola çıktı.

 

“EL BİRLİĞİYLE YARALARIMIZI SARACAĞIZ”
Deprem bölgesine yardım tırlarını göndermeye devam edeceklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Yaşanan büyük felaket deprem sonrasında dünden itibaren Merkezefendi Belediyemiz çalışma arkadaşlarımız. Denizlili ve Merkezefendili hemşehrilerimizle beraber yardım seferberliğimizi devam ettiriyoruz. Hem Merkezefendi Kültür Merkezimizde hem de Sümer Mahallesi’nde bulunan Nergis Toplantı ve Düğün Salonumuzda yardımları topluyoruz. Aynı zamanda muhtarlıklarımızda ve mahallelerimizdeki birimlerimize de yardımlarınızı iletebilirsiniz. Şuanda 16’ncı tırımızı deprem bölgelerine gönderiyoruz. İki tırımız şuan itibariyle Hatay’a girmiş durumda. 10 ilimize eşit bir şekilde yardımlarımızı gönderdik ve göndermeye de devam ediyoruz. Acımız çok büyük, tarifsiz. Umut ediyoruz ki göçük altında kalan hemşehrilerimiz bir an önce kurtulur. Bu kötü günleri dayanışma içinde el ele vererek atlatacağız. Ben bir kez daha bize desteğini ve yardımlarını esirgemeyen Denizlili ve Merkezefendili hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bir kez daha o birlik ve beraberlik duygusunu, o dayanışma ruhunu hep birlikte yaşadık. Çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

CLOSE
CLOSE