Bekilli’de köylüler bidonlarla su taşıdı

Bekilli’de köylüler bidonlarla su taşıdı

Bekilli ilçesindeki Gömce, Sırıklı, Kutlubey, Deşdemir ve Poyraz köylerinde çeşmelerden su akmayınca DESKİ ekipleri tankerlerle bu köylere su taşıdı. Vatandaşlar içme suyu için kuyruğa girerken Sırıklı köyünde kadınlar ellerinde bidonlarla görüntülendi. Bu köydeki okul çeşmesinden zaman zaman su aktığını fark eden kadınlar çeşmeye bidonlarla akın etti.

“İKİ YILDIR AYNI SORUNU YAŞIYORUZ”
CHP Bekilli İlçe Başkanı Oğuz Damlı, beş köyde iki yıldır aynı sorunun yaşandığını söyledi. Damlı, “5 mahallede su sorunu var. İki yıldır durum böyle. DESKİ yatırım yapmadığı için köylüler rezil oluyor. Tankerlerle su taşıyorlar. Vatandaş kalıcı çözüm istiyor. DESKİ su faturası yazmayı biliyor ama yatırım yapmaya yanaşmıyor. Oysaki şebeke yatırımı ile bu sorun çözülür. Su yok değil. İlçemizde 50 tane Bekilli’ye yetecek kadar su var” diye konuştu.

KUTLUBEY’DE SUYU KAÇIRDILAR
Daha önce belde belediyesi olan Kutlubey’in kendi su kaynağı bulunduğunu fakat DESKİ’nin bu alanda çalışma yaptıktan sonra suyun kaybolduğunu belirten Damlı, “Kutlubey’in çok güzel bir kaynağı vardı. Fazlası ile yetiyordu. Suyun kaynağı ile oynadılar. Temizleyeceğiz diye müdahale ettiler su yer altında başka bir noktaya kaçtı. Şimdi burası da susuz. İnsanlar illallah etti. Her yaz aynı sorun yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

BU ÇAĞDA BU GÖRÜNTÜ
Vatandaşlara sağlıklı bilgi verilmediğini, DESKİ yetkililerine ulaşılamadığını söyleyen Damlı, “Tanker geliyor insanlar bidonlarla su taşıyor. 21’nci yüzyılda bu felaket bir görüntü. Susuz kalan 5 köyümüz yüksekteki köylerimiz. Bekilli merkezde yeterince suyumuz var ama baraja boşu boşuna akıyor. Barajın üstündeki köyler de susuzluk çekiyor. Bu köylere depo yapılırsa sorun ortadan kalkar. Denizli büyükşehir olduğundan beri bu köylere yatırım yapılmadı” diye konuştu.
Denizli’de daha önce İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık da kesintilerin plansız yapıldığını açıklamış Denizi Büyükşehir Belediyesi’ni suyu yönetememekle suçlamıştı. CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı da aynı gün 20 mahallede su kesintisi tespit ettiklerini fakat bu konuda uyarı yapılmadığını açıklamıştı.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.