Bir ilaç skandalı da Denizli’den: Bizi bile bile ölüme mi terk ediyorsunuz?

Bir ilaç skandalı da Denizli’den: Bizi bile bile ölüme mi terk ediyorsunuz?

Denizli’de 43 yaşındaki esnaf Galip Çalışkan ikinci doz aşı olmaya hazırlanırken coronaya yakalandığından şüphelenerek test yaptırdı. Corona teşhisi konulan çalışkan iki gün önce evinde karantinaya alındı. Galip Çalışkan ile birlikte eşi Fadime Çalışkan (43), kızı Damla Yeşim Çalışkan (21) ve oğlu Boran Rüzgan Çalışkan (12) da Pamukkale ilçesi Asmalıevler mahallesindeki evlerinde karantinaya girdi. Filyasyon ekibi Galip Çalışkan’a karantina boyunca kullanması için ilaç getirdi. Sabah akşam 8’er adet ilaç alan Galip Çalışkan, “İlaçları kullanmaya başladıktan sonra durumum daha da kötüleşti” diye konuştu.

SON KULLANMA TARİHİ GEÇEN İLACI VERDİLER
Başından geçenleri SÖZCÜ’ye anlatan Çalışkan, “İlk gün 16 ilaç yuttum. İkinci gün kalbime vurmaya başladı. Nefes alamaz oldum. Bu ilaç çok tehlikeli bir ilaç. İlacı içtikten sonra kötüleştiğimi fark edince, üzerindeki son kullanma tarihine baktım. Etiket yapıştırılmıştı. Son kullanma tarihi 2012 yılı olarak gösteriliyordu. Etiketi kaldırınca orijinal kutusunda ikinci bir son kullanma tarihi gördüm. Geçtiğimiz Mayıs ayında son kullanma tarihi bitiyordu. Anladım ki bana son kullanma tarihi geçmiş ilacı vermişler” diye konuştu.

BİZİ EVDE ÖLÜME TERK ETTİLER
Salgın nedeniyle her şeyini kaybettiğini söyleyen Çalışkan, “Benim başıma gelen kimsenin başına gelmedi. Kendi işyerim vardı. Salgından dolayı elektrik suyum kesildi. Dükkân sahibi beni işyerinden attı. Yeni dükkan buldum tam o sırada kaza geçirdim. Kazayı atlattık icra eldi ne var ne yok aldılar. Şimdi de corona çıktı. Memurlar sürekli kontrole geliyor. Evde miyim diye bakıyorlar. Gelirim yok. Ne yiyip içeceğiz sorun yok. Vefa grubu kaldırıldı diyorlar. Evin içinde çaresiz kalakaldık. Gıda yardımı yok. Vefa grubunu aradım, 153’ü aradım, Pamukkale Belediyesini aradım. Yardım alamadım. Sağlık Bakanlığı’na sesleniyorum. Bizi bile bile ölüme mi terk ediyorsunuz?” diye konuştu.
Çalışkan aile fertlerinde hastalık belirtisi olmadığı için kendisini bir başka odaya kapattığını belirterek, “Ailede bir tek ben ilaç kullanıyorum. Hep birlikte karantinadayız ama ben ilaç kullanmaya başladıktan sonra ayrı bir odaya geçtim” diye konuştu.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.