Canlı yayında çözülen cinayetin sırrı aydınlanıyor

Canlı yayında çözülen cinayetin sırrı aydınlanıyor

Denizli’de 13 yıl önce ortadan kaybolan evli ve bir çocuk babası 40 yaşındaki Bayram Tosun’un cinayet kurbanı olduğu ileri sürüldü. Tosun’un bulunması için ailesinin özel bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Didem Arlan ile Vazgeçeme’ programına başvurması sonrasında 13 yıllık kayıp olayında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Tosun’u son gören Veysel Turhan (52) ile eşi Kezban Turhan (48) ve kayınbiraderi Kemal Biçe (35)’nin teknik ve fiziki takibe alındığı ortaya çıktı. Canlı yayın sırasındaki karşılıklı suçlamalar sonrası gözaltına alınan Kezban Turhan’ın programda Tosun’u kendisiyle birlikte olduğu gerekçesiyle eşinin öldürdüğünü, ardından birlikte gömdüklerini söylediği ileri sürüldü.

 

‘DENİZLİ’DE CİNAYET SORUŞTURMASI’
Denizli’nin Çameli ilçesinde yaşayan Tosun’un ortadan kaybolması olayıyla ilgili olarak Denizli Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekiplerinin de soruşturma başlattığı ortaya çıktı. Tosun’un son olarak Muğla’nın Menteşe ilçesinde yaşayan Veysel Turhan’ın yanına gittiği belirlendi. Tosun’un öldürüldükten sonra gömüldüğünü düşünen cinayet bürosu ekipleri 3 kişiyi teknik takibe aldı. Turhan çiftinin Muğla’daki evinde 4 ay önce yapılan aramada duvarda kan izlerine rastlandı. Ancak aradan geçen süre nedeniyle DNA eşleştirmesinin yapılamadığı kaydedildi. İşin peşini bırakmayan dedektifler televizyon programından sonra üç şüpheliyi gözaltına aldı. Çelişkili ifadeler veren şüphelilerin Tosun’un tabanca ile vurularak öldürüldüğünü ardından bir dere yatağına gömüldüğünü söylediği öğrenildi.

 

‘SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ’
Gözaltına alınan ve cinayeti işlediği öne sürülen Veysel Turhan ise ifadesinde cinayet suçlamasını kabul etmediği kaydedildi. Bugün Cinayet Bürosu ekipleri Tosun’un öldürüldükten sonra gömüldüğü öne sürülen Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Kozağaç Mahallesine gitti. Gözaltındaki alınan Kezban Turhan ile kardeşi Kemal Biçe’nin cesedin gömülü olduğu yeri polise gösterdikleri belirtildi. Polis ekipleri ve jandarma ekipleri bölgede kazı çalışmaları yaparak Tosun’un cesedini arıyor. 3 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından Adliyeye sevk edilecek.