CHP’li Özel, Sarayköy’de vatandaşlarla buluştu

CHP’li Özel, Sarayköy’de vatandaşlarla buluştu

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Denizli’nin Sarayköy ilçesinde vatandaşlara seslendi. İlçe meydranında parti otobüsünün üzerinden kalabalığa seslenen Özel, seçim sürecinde Millet İttifakı ve CHP’ye yönelik iftiralar atıldığını, halkın bir kesiminin de bu iftiralara inandığını söyledi. 14 Mayıs’taki seçim sonucunu yorumlayan Özel; “21 yııldır ülkeyi yönetüen Tayyip Erdoğan seçmenin karşısına çıktı. 5 yıl daha ben yöneteyim dedi. Benim dediğim gibi olsun dedi. Seçmeen ‘dur’ dedi. Mührü vermedi. Yetkiyi vermedi. Kararı 28 Mayıs’ta vereceğim dedi. 14 Mayıs’ta Erdoğan’a verilen oydan daha fazlası Erdoğan iyi yönetemiyor dedi.  Erdoğan emekli, emekçi, çalışan, genç için iyi şeyler yapmıyor diyerlerin sayısı fazlaydı” ifadelerini kullandı.

Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılacağı iftirasına uğradıklarını belirten Özel mekrofonu üç kez üstünde konuştuğu otobüse vurarak; “Abdullah Öcalan’ı serbest bırakmak kimin aklından geçiyorsa onun Allah belasını versin. Biz terör ile aramıza her zaman mesafe koyduk, sonuna kadar da mesafe koyarız. Terörü kim yapıyorsa, vatan evladına kim kurşun sıkıyorsa Allah bin kere belasını versin” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da gerçekleştirdiği miting sırasında yapılan saldırıyı hatırlatan Özel; “Ortaya iki yüz tane Hizbullahçıyı koymuşlar. Yeni adı HÜDA PAR militanı… Oradan buraya taş attılar. Sekiz yaşında kızın kaşını açtılar. Seksen yaşında teyzenin başını yardılar. Gördünüz mü? Şimdi bu HÜDA PAR nerede? Meclise girmiş… CHP listelerinden giren herkes belli. Millet İttifakı altı partiden oluşuyor. Sağdan da saysan 6 parti soldan da saysan 6 partı. Şimdi bu AK Partili altı değil mi? BBP, onun kolunda YRP, öbür kolunda MHP… Peki nerede bu HÜDA PAR nerede? Bahçeli kolunda HÜDA PAR koynunda… Kimler kimlerle beraber…” ifadelerini kullandı.

 

‘TÜRK MİLLETİ’NE YEMEM ETMEM DİYOR’
Özel sözlerini şöyle sürdürdü: “Ne diyor? O şanlı Türk Bayrağı olmasın diyor. Türk Milleti olmasın diyor. Türk Milleti’ne yemin etmem diyor. Özerklik olsun diyor. Özerklik olunca ülke parçalanır. Federasyon olsun diyor. Ve bu HÜDA PAR, MHP’yle birlikte seçime girmiş, meclise gelmiş. Şimdi bir karar vereceksiniz. Hep birlikte oy vereceğiz. Şuna karar vereceğiz; Gonca Kuriş’e domuz bağı yapanlar, Gaffar Okkan’ı Diyarbakır’da şehit edenler iktidara ortak olsun mu?”

‘ANKETLER KILIÇDAROĞLU’NA GÖSTERDİ BORSA COŞTU’
Türkiye’de yaşanan ekonomik krize ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Özel; Seçimlerin ilk turu bitti. Daha öncesinde anketler Kemal Kılıçdaroğlu’nu gösteriyordu diye borsa çıkıyordu. Faiz düşüyordu. Birinci turun sonunda kazanan çıkmadı. Hemen fiyatlar yükseldi, kredi kartından nakit avans çekmek bile yasaklandı. Yani gelince ne yapacağını gösterdi. Dolar 30 lira olsun diyorsanız, işsizlik artmaya devam etsin diyorsanız Erdoğan’a oy vereceksiniz. Geçen sene 45 kilo kıyma alan asgari ücret bugün 202 kilo kıyma alıyor. Fiyatlar düşsün diyorsanız Kemal Bey’e oy vereceksiniz” diye konuştu.

Sarayköy’deki halk buluşmasında Özel’e CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum ve bazı ilçe başkanları eşlik etti.