Denizli tarihinde ilk: Merkezefendi Basket süper ligde

Denizli tarihinde ilk: Merkezefendi Basket süper ligde

TBL’de Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket şampiyonluk maçında Nadir Gold İstanbul Basket’i konuk etti. PAÜ Arena’da oynanan karşılaşmaya ev sahibi Serkan, Hakan, Collins, Coleby, Altan ilk beşi ile başlarken konuk ekip maça Sezgin, Tekin, James White, Yılmaz ve  Karahan ile başladı. İlk çeyrekte ikili oyunlar ve dış şutlarla etkili olmaya çalışan ev sahibi bulduğu kolay sayılarla bu bölümü 21-15 önde tamamladı.

İkinci periyota sert savunma ile karşılık veren İstanbul Basket boyalı alanda rakibinin etkili olmasına izin vermedi. Ribaundları uzunları ile toplayan konuk ekip hızlı hücumlarla farkı eritmeye çalıştı. Bu bölümde Mustafa’nın üçlüğü ve ardından Furkan’ın James White’da yaptığı blok ev sahibinin mücadele gücünü daha da artırdı. Ritmini bulan Merkezefendi Basket üst üste sayılarla farkı artırırken konuk ekip çizgi dibinden üçlüklerle maça tutunmaya çalıştı. İlk yarı 46-32 Merkezefendi Basket’in üstünlüğü ile sona erdi.

Konuk ekip maçın ikinci yarısına top kayıpları ile başladı. James White’ın hızlı hücumda Barış’a yaptığı sportmenlik dışı faul sonrası üst üste sayılar bulan ev sahibi çeyreğin ilk dört dakikası içinde farkı 20 sayıya çıkardı. Bu bölümde Deniz ve Furkan’ın ikili oyunları ile farkı açmaya çalışan ev sahibine konuk ekipte Tekin art arda turnikelerle engel oldu. Üçüncü çeyrek Merkezefendi Basket’in 65 – 48 üstünlüğü ile tamamlandı.
Son bölüme temposunu artırarak başlayan Merkezefendi Basket, Ümit Sonkol ve Altan Erol gibi deneyimli isimleri ile oyuna ağırlığını koydu. Çeyreğin ikinci yarısında her iki takım karşılıklı sayılarla skor üretirken ev sahibinde coach Zafer Aktaş tüm oyuncularına süre verdi. Maçı Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket 87-63 kazandı.

Karşılaşma sonrasında Merkezefendi Basket takımı ve yöneticileri büyük sevinç yaşadı. PAÜ Arena’da şampiyon takım için konfetiler atıldı. Basketbol takımı ve yönetimi şampiyonluk kutlamalarına CHP’li Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ı da dahil etti. Doğan ve tribündeki diğer konukları selamlayan Denizli temsilcisi büyük sevinç yaşadı.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.