Denizli Valiliğinden açıklama: Yangında can kaybı ve yaralı yok, fabrikalar boşaltıldı

Denizli Valiliğinden açıklama: Yangında can kaybı ve yaralı yok, fabrikalar boşaltıldı

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Kale Mahallesi’nde tekstil kimyasalları ürüten fabrikada çıkan yangına ilişkin Denizli Valiliği bir açıklama yaptı. Açıklamada can kaybı ve yaralı olmadığı belirtildi, tedbir amaçlı bölgedeki fabrikaların boşaltıldığı kaydedildi.
Yapılan açıklamada; “Pamukkale ilçesi Kale Mahallesinde bulunan bir kimya fabrikasında meydana gelen yangınla ilgili olarak ekiplerimiz ivedilikle olay mahalline intikal etmiş, söndürme ve soğutma çalışmalarına başlamışlardır. Şu an itibariyle herhangi bir yaralı ve can kaybı bulunmamaktadır. Yangın mahallinin etrafındaki fabrikalar tedbir amaçlı boşaltılmış olup, ekiplerimiz yangının çevreye etkisi ile ilgili tüm tedbirleri almıştır. Yangının çıkış nedeniyle ilgili geniş çaplı araştırma çalışmaları başlatılmıştır” denildi.

 

‘YANGIN DEPO BÖLÜMÜNDE BAŞLADI’
Diğer yandan fabrikanın depo bölümünde başlayan yangını ilk olarak çalışanlar tespit etti. İtfaiye ekiplerine haber veren çalışanlar yangına müdahale etmek istediyse de başarılı olamadı. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı çok sayıda ekip yanan fabrikaya müdahale etmek üzere alana gönderildi. Fabrikanın büyük bölümünü kaplayan alevlere müdahale eden ekipler yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Yangının kimyasal ürünlere sıçraması nedeniyle büyüdüğü, ekiplerin kontrol altına almakta zorlandıkları gözlendi. Depolardaki tekstil kimyasallarının neden olduğu patlamaların meydana geldiği belirtildi.