Denizli’de kar nedeniyle okullar tatil edildi

Denizli’de kar nedeniyle okullar tatil edildi

Denizli’de akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kentin Antalya – Muğla illeri çıkışındaki Cankurtaran mevkiinde akşam saatlerinde trafik tıkandı. Polis araçların her iki yönde geçişine izin vermedi. Karayolları ve belediye ekiplerinin bölgede yürüttüğü çalışmalar sonrasında geçişe izin verildi.

Tavas ilçesine bağlı Nikfer beldesindeki Bozdağ Kayak Merkezi yolu kar nedeniyle kapandı. Merkezde bulunan vatandaşlar bir süre alanı terk edemedi. Kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi. Yolun açılmasının ardından kontrollü bir şekilde tahliyeye izin verildi.

Diğer yandan kar nedeniyle eğitime de ara verildi. Sarayköy ilçesi hariç kent merkezi dahil tüm okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle ilimiz genelinde 6 Şubat pazartesi bir gün süreyle eğitim – öğretime ara verilmiştir.
Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personeller de bir gün süre ile idari izinle sayılacaktır” denildi.

CLOSE
CLOSE