Denizlispor’u küme düşürdüler

Denizlispor’u küme düşürdüler

Sezona kötü başlayan ve hem idari olarak hem de teknik olarak kötü yönetilen Denizlispor ligin sonu beklemeden küme düşmeyi başardı. Horozlar evinde Çaykur Rizespor ile oynadığı karşılaşmayı 1-0 kaybederek ligin bitimine üç hafta kala süper ligden düştü.

Yeşil siyahlı takım iki sezon önce şampiyon olarak çıktığı ligi tam 10 sezon hasretle beklemişti. Başkan Mustafa Üstek’in hazırladığı ve şampiyonluk yolunu açtığı takım görevi Ali Çetin’e bırakmasından sonra sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüslemişti.

Fakat süper ligin ilk sezonunda kötü yönetim ve kötü transfer politikası ile hatırlanan Horozlar teknik direktör seçimlerinde yaptığı hatalarla ligin sonunu zor getirmişti. Evinde son hafta maçında ligden düşen Ankaragücü’ne kaybeden Horozlar bu skora rağmen ligde kalmayı başarmıştı. Buna karşın pandemi nedeniyle ligden düşme kaldırılınca bu sezon ligdeki takım sayısı 21’e çıkmıştı.

Bu sezon da özellikle istifa eden yöneticilerin oluşturduğu transfer komitesi ve kulüp menajeri Burak Özsaraç’ın oyuncu tercihleri yeşil siyahlıların kaderini tayin etmişti.

İlk yarısı kötü giden sezonun ikinci yarısına başlamadan önce beklenen yönetim değişimi olmamış, çok sayıda takviye gerekirken bu takviyeler de yapılmamıştı.

Sonunu hazırlayan Horozlar sezon içinde ödemelerini de düzenli yapamamış ve pek çok oyuncusunu bu nedenle kaybetmişti. Artık kadro kurmakta zorlanan Horozlarda kötü teknik direktör tercihleri sezon sonundaki başarısızlığı getirdi.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.