Depremin yıktığı makam odasını böyle kullanmıştı, Tunç Soyer hizmet binası yapıyor

Depremin yıktığı makam odasını böyle kullanmıştı, Tunç Soyer hizmet binası yapıyor

Denizli’de depremde yıkılan makam odasının duvarını onarmayan ve CHP Lideri Kemal Kılızçdaroğlu’nu bu şekilde ağırlayan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’e yeni belediye binası sözünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer vermişti. Soyer hizmet binasının yapılacağı alanda inceleme yaptı; “Bu bina bir sembol” diye konuştu.

Denizli’de Bozkurt ilçesi 2019 yılı Ağustos ayında 6 büyüklüğünde depremle sarsıldı. İlçede yıkılan veya hasar gören pek çok binanın arasında belediye hizmet binası da yer aldı. CHP’li Belediye Başkanı Birsen Çelik’in makam odasının duvarı da depremle birlikte yıkıldı. İlk günlerde makamını bu şekilde kullanan Çelik daha sonra yıkılan duvarı takozlarla sıkıştırıp slikonla kapattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilçeyi ziyareti öncesinde de makam odasını onarmayan Çelik, “Yıkılan duvarı özellikle yaptırmadım. Kemal Kılıçdaroğlu’nu davet ettik. Özellikle ajitasyon yapmak için duvarı yaptırmadım. Ona da gösterdim. Duvarı bir yıl bu şekilde kullandım. Hem genel başkanımızdan hem de belediye başkanlarımızdan evleri yıkılan vatandaşlarımız için prefabrik evler aldık” ifadelerini kullandı.

TUNÇ SOYER SÖZ VERDİ, PROJEYE BAŞLANACAK
Deprem sonrasında ilçeye destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de yeni belediye binası için Çelik’e söz verdi. Yeni hizmet binasını tamamen kendisinin yaptıracağını söyleyen Soyer ilçeye bir ekip göndererek fizibilite çalışması yaptırdı. İlçe merkezinde yapılması planlanan binanın 25 milyon liraya mal olacağı belirlendi. Bugün Bozkurt’a gelen Soyer, Bozkurt’ta vatandaşlarla buluştu inşaatın yapılacağı alanda bilboard önünde Çelik ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Hizmet binasının temel atma töreninin ilerleyen günlerde yapılacağı öğrenildi.

“BU BİNA SEMBOL OLACAK”
Bozkurt’ta açıklamalarda bulunan Soyer, “Biz kardeşten öte bir dostluk, dayanışma içindeyiz. Biliyoruz ki hayat yerelde akıyor ve yerelde üretilen çözümler vatandaşın derdine derman oluyor. O nedenle yereli güçlendirmek lazım. Yerel de dayanışmayla güçlenecek. Birbirimize el verdikçe, destek oldukça bu memleketin birçok sorunu da çözülecek. Bu bina bir sembol ama biz aramızdaki dayanışmanın güçlenmesi için bir adım atıyoruz. Çok daha büyük adımları elbirliğiyle atacağız” ifadelerini kullandı. Çelik ise, “Bizler küçük bütçeli belediyeleriz. Deprem sonrasında destek almak çok önemliydi. CHP çok büyük bir ailedir. Ailem koştu bana” diye konuştu.

 

Cevap bırakın

Your email address will not be published.