Esnaf anlattı: Anne çocuğuna çeyrek karpuzu alamadı

Esnaf anlattı: Anne çocuğuna çeyrek karpuzu alamadı

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ndeki Çaybaşı Mahallesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Partililerin de katıldığı ziyaretler sırasında bir esnafın anlattıkları Karaca’yı şaşırttı.

 

‘ÇOCUĞUNA ÇEYREK KARPUZU ALAMADI’
Bir manav esnafına işlerin durumunu soran Karaca şu yanıtı aldı: “İşlerimiz iyi diyemiyoruz. Ürün satmakta zorlanıyoruz. Hatta bir iki hafta önce başımdan geçen bir olayı anlatayım. Çocuk annesinin ceketini çekiştiriyor… Anne karpuz karpuz diye… Anne çaktırmadan çıkardı baktı. Parası yetmedi çeyrek karpuzu alamadan gitti. Çocuk karpuzu alamadan gitti. Bir şey de diyemiyorsun. Üzüldük ama kime yardımcı olacaksın… Yani bu durumlara geldik”

 

“PEYNİR DİLİMLE SATILIYOR’
Ülkenin ciddi bir ekonomik kriz içinde olduğunu belirten Karaca SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Siftah yapamayan esnaflarımız var. Karpuzu dilimle satmak zorunda kalan esnaflarımız var. Peyniri 5 liralık dilimler halinde satmak zorunda kalan esnaflarımız var. Esnafımız ekonomik buhranı derinlemesine yaşıyor. Az kaldı, ülkenin can damarı esnaflarımızı ve tüm vatandaşlarımızın refahını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.