İYİ Parti’den ‘şahsa özel imar planı ve rant’ iddiası

İYİ Parti’den ‘şahsa özel imar planı ve rant’ iddiası

Denizli’de büyükşehir belediye meclisinde AKP oyları ile yapılan imar planı değişikliğine dikkat çeken İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık; “Koruma altındaki tarım alanı imara açılıyor. Siyaseten ve kişiye özel alınan bir meclis kararı. Parselin sahibinin AKP Merkezefendi ilçesinde görevli olduğunu öğrendik” diye konuştu.

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, Denizli büyükşehir belediye meclisinde şahsa özel imar planı değişikliği yapıldığını ileri sürdü. Akışık, CHP ve İYİ Parti’li meclis üyelerinin ret oyu verdiği fakat AKP oyları ile meclisten geçen kararda Başkarcı’nın Derebağ mevkiindeki 122 ve 124 nolu parsellerin imara açıldığını duyurdu. Her iki parselin sulanabilir tarım arazisi olarak tescil edilerek koruma altına alındığını söyleyen Akışık, “Büyükşehir belediyesi şehri betonlaştırmaya ve tarım arazilerini yok etmeye devam ediyor” diye konuştu.

PARSELİN SAHİBİNİN AKP’Lİ OLDUĞUNU İLERİ SÜRDÜ
Akışık plan değişikliği ile imara açılan iki parselin AKP Merkezefendi ilçe başkanlığında görev yapan Muhammet Nazlıgül’e ait olduğunu iddia ederek, “Kamu yararının göz ardı edildiği ortada. Sandalye çokluğu ile tüm kararları onaylayıp reddedebilen Ak Partili Denizli Büyükşehir Belediyesi bu imar kararı ile tarımsal alanları yok edip yapılaşmaya açarak, şehrin geleceğini yok etmekle kalmıyor, yandaşlarına ve yönetim kadrosuna rant sağlamaya devam ediyor. İsmi geçen şahısların nerede görev yaptıkları belli. Alenen suç işliyorsunuz. Merkezefendi’nin nefes alan bölgelerinde bulunan arazi ve daire fiyatlarının yüksekliği sizlerin ağızlarının suyunu akıtmış olabilir fakat 20 sene sonra aldığınız imar kararıyla Karcı dağına kadar çıkan betonlaşmayı göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.