İYİ Partili Öztürk: Enkazdan sesler geliyor, vinç olmadığı için müdahale edilemiyor

İYİ Partili Öztürk: Enkazdan sesler geliyor, vinç olmadığı için müdahale edilemiyor

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Elbistan’da koordinasyon merkezine gitti, kurtarma çalışmaları takip etti. Öztürk gördüklerini sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla takipçilerine duyurdu.

Bir binanın enkazı önünde yaptığı paylaşımda; “Şu anda Elbistan’dayız. Koordinasyon merkezinden geldik. Arkamızdaki enkazın içinde bir yaşlı teyzeyi ekipler kurtarmaya çalışıyorlar. Azerbaycan Bulvarı’ndayız. Üç binadan biri yıkılmış durumda. Ne yazık ki; AFAD ekibinin hiçbir çalışmasını göremedik. Gönüllüler çalışıyor. En büyük ihtiyaç vinç eksikliği… Zaten hava şartları soğuk. Vatandaşlarımız dışarıda. Özellikle ısınma ve gıda ile ilgili çok büyük eksiklikler var, sıkıntılar var. Onların bir an önce koordinasyonunun yapılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

‘EKİPLERİN MALZEMELERİNDE EKSİK VAR’
SÖZCÜ’ye konuşan Öztürk, “İlçe içinde de gezdiğimde çok aşırı bir enkaz olduğunu gördüm. İkinci deprem sırasında insanların çoğu evlerini boşaltmıştı. Diğer yerlere sevkiyat çok olduğu için galiba AFAD buraya tam anlamıyla vinç ve teknik donanım desteği sağlayamamış. Hala buradaki ekiplerin malzemelerinde eksikleri var. Vinç eksikliği çok fazla. En büyük sıkıntı enkaz altında ses gelen yerler var. Vinç olmayınca ekipler bir şey yapamıyor. AFAD bu bölgede tam koordine olmuş durumda değil” ifadelerini kullandı.

CLOSE
CLOSE