Karısını baba evine götürürken yolda öldürmüş

Karısını baba evine götürürken yolda öldürmüş

Olay Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Pınarkent Mahallesi’nde meydana geldi. İzmir’de tedavi gördüğü öne sürülen katil zanlısı Ahmet Emre Irmak (24) gece geç saatlerde kendi anne ve babası ile birlikte yaşayan eşi Elif Irmak (18)’ın da bulunduğu baba evine geldi. Karı koca arasında yaşanan tartışmanın ardından gece 02:00 sıralarında eşini sürükleyerek evden çıkaran Ahmet Emre Irmak, genç kadını 150 metre ilerideki baba evine götürmeye çalıştı. Fakat daha evden 50 metre uzaklaşmadan boş bir arsanın yanında genç kadını boğazından ve göğsünden bıçakladı.Genç kadın olay yerinde hayatını kaybetti. Irmak’ın evdeki tartışma sırasında kendisine müdahale etmek isteyen babası (54) yaşındaki Hikmet Irmak’ı da bacağından bıçakladığı öğrenildi. Olayın ardından anne Nazan Irmak polisi arayarak cinayeti ihbar etti.

‘OTOPSİDE DARP İZLERİ’
Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde otopsisi yapılan genç kızın vücudunda darp izlerine rastlandı. Genç kızın annesi İpek Çimen ve babası Adem Çimen hastane önünde sinir krizi geçirdi. Genç kızın cenazesi buradan alınarak baba evine götürüldü. Anne İpek Çimen burada feryat ederek; “En ağır şekilde cezalandırılsın. Dışarı çıkamasın” diye konuştu. Baba ocağından helallik alındıktan sonra cenaze  defnedilmek üzere memleketi Afyon’un Çay ilçesine bağlı Kocabeyli Köyü’ne götürüldü.

Çiftin yaklaşık bir yıl önce evlendikleri öğrenildi. Aynı tekstil firmasında işçi olarak çalışan iki gencin burada tanıştıkları, birkaç ay sonra ise evlendikleri kaydedildi. Evlilik sırasında 17 yaşında olan Elif Irmak’ın ailesinin izni ile resmi nikâh kıyabildiği belirtildi.

‘CAN BENİM CANIM’
Baba Adem Çimen otopsi çıkışında SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada; “Olayı gece jandarma haber verdi. O şekilde öğrendim. Bir yıl önce evlendirdik. Kızımı istedi, ben de verdim. Benim rızamla evlendiler. Kızım çok istedi ben de kıramadım. Severek evlendiler. Düğün Pınarkent’te oldu. Eşimle birlikte bir tekstil fabrikasında çalışıyordu. Damat da orada çalışıyordu. Orada tanışmışlar. Katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Devletimize güveniyorum. En ağır cezayı alsın istiyoruz.
Bir baba olarak çok kötü durumdayım. Çok üzgünüm. Evlat benim evladım can benim canım” ifadelerini kullandı.

Anne İpek Çimen ise; “Ben çocuğumun hakkını savunmak istiyorum. Çocuğumun kanı yerde kalmasın istiyorum. Yatsın cezasını çeksin istiyorum. Kızım çok gençti. Nasıl kıydılar?” diye konuştu.

‘İFADESİNDE PİŞMANIM DEMEDİ’
Katil zanlısı Ahmet Emre Irmak’ın jandarmada ifade verdiği ve pişman olduğuna dair bir şey söylemediği ileri sürüldü. Irmak’ın ifadesinde; “İzmir’de tedavi görüyordum. Akrabalarımın yanında kalıyordum. Orada bir kürtaj konusu konuşuldu. Ben eşimin çocuğumu aldırdığını düşündüm. Hemen Denizli’ye gittim. Evde tartıştık. Babasının evine götürüyordum. Kendimi kaybetmişim. Neler oldu hatırlamıyorum. Sizin çocuğunuzu kürtajla aldırsalar siz ne yapardınız?” sözlerini kullandığı ileri sürüldü.
Diğer yandan görgü tanığı anne Nazan Irmak’ın ise ifadesinde tartışma sırasında kürtaj konusunun geçmediğini söylediği öğrenildi.
Diğer yandan Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını duyurdu. Genç kızın kafasının kesildiği iddialarının ise asılsız olduğu kaydedildi.