Merkezefendi mobil aşevi deprem bölgesinde

Merkezefendi mobil aşevi deprem bölgesinde

Merkezefendi Belediyesi,Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde yaşanan ve 10 ili etkileyen iki büyük depremfelaketi sonrası bütün imkanlarını seferber etti. Merkezefendi Belediyesi, depremzedelerin yiyecek ihtiyacını karşılamak üzere 6 bin kişilik sıcak yemek çıkarma kapasitesine sahip Mobil Aşevini bölgeye gönderdi. Mobil Aşevi aracı, ihtiyaca göre belirlenen noktalarda vatandaşlara sıcak yemek çıkartacak.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem bölgelerine gönderilmek üzere şu ana kadar 40’a yakın yardım aracı depremden etkilenen vatandaşlara yardım ulaştırılmak üzere Denizli’den yola çıktı.

 

“DERTLERE DERMAN OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Depremzedelerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bugün itibariyle 40’a yakın aracımızı, tırımızı ve kamyonumuzu deprem bölgelerine gönderdik. Şimdi de yaklaşık 6 bin kapasiteli Mobil Aşevimizi Hatay’ın Antakya İlçesi’ne gönderiyoruz. Mobil Aşevi aracımız yola çıktı. Dertlere derman olmaya çalışıyoruz. Depremden etkilenen 10 ilimize eşit şekilde yardımlarınızı gönderiyoruz. Ben tekrardan Denizlili ve Merkezefendili hemşehrilerime bu dayanışma ruhundan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CLOSE
CLOSE