Milletvekili bu sözleri duyunca şoke oldu: Kılıçdaroğlu kazanırsa burayı patlatacakmış

Milletvekili bu sözleri duyunca şoke oldu: Kılıçdaroğlu kazanırsa burayı patlatacakmış

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi ilçe ziyaretlerini sürdüren CHP Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, Bekilli ilçesinde bir berber dükkanına girerek Kılıçdaroğlu’na oy istedi. Bu sırada işletme sahibinin 10 yaşlarındaki küçük kızı ile Milletvekili Ün arasında geçen diyalog herkesi şaşırttı. Küçük kızın; “Kılıçdaroğlu kazanırsa patlatacakmış burayı” sözlerine “Sandıkları patlatacağız, burayı değil. Burayı niye patlatalım” şeklinde yanıt verdi. Küçük kızın “Burayı patlatacakmış Kılıçdaroğlu” yanıtına ise; “Tövbe estağfurullah, kim diyor? Kılıçdaroğlu gelirse herşey ucuzlayacak. Daha çok insan gelip tıraş olacak. Kim söylüyor böyle saçma sapan şeyleri sana” sözleriyle karşılık verdi.

 

‘SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI, ARDINDAN PAYLAŞIMINI SİLDİ’
Ün küçük kız ile arasında geçen diyaloğu ‘Bari çocukları rahat bırakın’ başlığı ve öfke emojisi ile sosyal medyada paylaştı. Ailenin ricası üzerine ise paylaşım kısa süre sonra kaldırıldı. Ün çocuğun tepkisini ilk başta anlayamadığını ve şaka yaptığını düşündüğünü belirterek; “Şok yaşadım. Karşımda 10 yaşlarında bir çocuk, duyduğu endişeyi ve korkuyu ifade ediyordu. Kendisine sarıldım. Şakaya vurmaya çalıştım. Biz burayı neden patlatalım, sandıkları patlatacağız dedim. Kılıçdaroğlu gelirse, birçok şey ucuzlayacak, buradaki elektrik kullanımı ucuzlayacak dedim. Ama çocuk ısrarla aynı cümleyi kurdu. Ben de sarıldım, yok öyle bir şey yavrum dedim, inanma dedim” ifadelerini kullandı.

‘ÇOCUKLARI BU DURUMA GETİRENLER UTANSIN’
Yaşadığı diyalogun etkisini koruduğunu belirten Ün; “Ne diyeyim… Çocuklarımızı bu duruma getirenler utansın. Siyasette yaşatılan nefret ve iftira dilinin çocuklar üzerinde yarattığı korku ve dehşeti tüm çıplaklığıyla hissettim. Sadece çocuklar değil, gençlerimiz de aynı endişeyi ifade ediyor. Montaj, korku, tehdit, iftira siyasetinin yarattığı kutuplaştırmanın, ötekileştirmenin öncelikle çocuklarımızın ve gençlerimiz üzerinde ciddi hasarlara yol açtığının çok üzücü bir örneğini yaşamış olmam, beni çok üzdü. Yavrumuzla yaşadığımız üzücü diyaloğu, sosyal medya adresimde paylaştım. Çünkü istedim ki; koltuk sevdası yüzünden her türlü iftira ve montajla siyaset yapmaya çalışanların, geleceğimizi nasıl zehirlediğini göstermek istedim. Belki insafa gelirler, diye düşündüm.  Yayınlanır yayınlanmaz da inanılmaz bir tepki seli oluştu. Ama yavrumuzun ailesinin ricası üzerine kaldırmak durumunda kaldım. Bu yaşanan üzücü diyalogun sorumlusu ne yavrumuz ne de ailesidir. Asıl sorumlusu Cumhur İttifakı bileşenlerinin yürüttüğü çirkin ve iftiraya dayalı siyasettir” diye konuştu.