Milletvekili isyan etti: Karayolları kapanmada çalışmadı bayram dönüşü trafiği teke düşürdü

Milletvekili isyan etti: Karayolları kapanmada çalışmadı bayram dönüşü trafiği teke düşürdü

Denizli’de Karayolları Bölge Müdürlüğü, kentin Cankurtaran mevkii girişinde yol çalışması başlattı. Antalya ve Muğla’nın yanı sıra Marmaris, Fethiye ve Köyceğiz bölgesinde bayramını geçiren Denizlililerin kullandığı yol çalışmanın olduğu bölümde tek şeride düşürüldü. Bu nedenle oluşan kuyruk kilometrelerce uzadı. Sürücüler için birkaç kilometre yolu ilerleyebilmek büyük eziyete dönüştü, saatler sürdü.

MİLLETVEKİLİ MANZARAYI KAYDA ALDI
İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk dün gece tamamen durma noktasına gelen trafiği cep telefonu ile kayda aldı. Hasta taşıyan bir ambulansın yol bulamadığını belirten Öztürk durumu sosyal medyadan takipçilerine paylaştı; “Burası Cankurtaran yolu. Bu gördüğünüz de araç kuyruğu. Yol çalışması var. Ve bu yol çalışması neredeyse 2 yıldır sürüyor. Araçlar tek şeritten kaplumbağa hızıyla ilerliyor. Karayolları; pandemi dönemi vatandaşlarımız evlere tıkalı iken, tam kapanma zamanı durdu, bayram tatilini buldu.

Bu zamanda yapılacak iş mi bu? Araç trafiği içindeki ambulansın sirenini duyunca içim burkuldu. Bayram trafiğinde tek şeritten ilerlemeye çalışan onlarca araç kilometrelerce kuyruk oluştururken Cankurtaran yolu bırakın can kurtarmayı, ambulans içindeki hastayı nasıl yetiştirecek!” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.