Moto kurye taksiciyi bıçakladı, taksiciler kontak kapatma eylemi yaptı

Moto kurye taksiciyi bıçakladı, taksiciler kontak kapatma eylemi yaptı

Olay Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ne bağlı Ertuğrul Gazi Caddesi’nde meydana geldi. Öğle saatlerinde taksici Osman Teryaki (35) kimliği öğrenilemeyen bir moto kurye ile tartışmaya başladı. Bu sırada bir başka moto kurye arkadan yaklaştığı Teryaki’yi 5 yerinden bıçakladı. İki kurye olay yerinden kaçarken kanlar içinde kalan taksici çevredekilerin çağırdığı acil servis ekiplerince Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Teryaki’nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Polisin olaya karışan moto kuryeleri kısa süre içinde yakalayarak gözaltına aldığı öğrenildi.

 

‘TAKSİCİLER EYLEM YAPTI’
Diğer yandan Teryaki ile aynı durukta çalışan taksici arkadaşları kontak kapatarak eylem yaptı. Üniversite Taksi durağı gün boyunca çalışmama kararı alarak çağrılara cevap vermedi. Taksici Şerif Dede sık sık kuryelerin saldırısına uğradıklarını belirterek; “Biz taksici olarak herkese yardım etmeye çalışıyoruz. İnsanların çoluğunu çocuğunu bir yerlere yetiştirmek için çalışıyoruz. Ne arkamızda devlet var ne millet. Arkadaşlarımız bıçaklanıyor, adamlar o gün serbest bırakılıyor. Bugün arkadaşımız kuryeci ile tartışmış. Öteki de arkadan gelmiş bizim arkadaşımızı bıçaklamış. Bunun için kontak kapattık. Bugün çalışmıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

‘DAHA ÖNCE DE OLDU’
Dede son dönemde benzer olaylar yaşadıklarını belirterek; “Bu durum bizim buralarda son iki aydır 4-5 kez oldu. Üç olay bizim durakta, bir tane Ulus Durağı’nda oldu. Adamlar bıçakladı, biz karakola ifade vermeden adamlar çıktı gittiler” diye konuştuu. Taksici Hüszeyin Ortapınar ise; “Bizim sağımızdan solumuzdan geçiyorlar. Kuryeler bizim korkulu rüyamız oldu. Kaldırımdan, sağımızdan, solumuzdan geçiyorlar. Sen nereden geçiyorsun gibisinden kornaya bassan, kendilerini kavgaya kurmuşlar. Hemen watsapp grup kurmuşlar kendi aralarında. Ona mesaj buna mesaj toplanıp dövmeye kalkıyorlar. Biz bu kuryelerden bıktık artık. Biz de can taşıyoruz. Bu konuda bizi mağdur ediyorlar” diye konuştu.