Odasında böcek bulunmuştu şimdi ses kaydı çıktı, başkan isyan etti

Odasında böcek bulunmuştu şimdi ses kaydı çıktı, başkan isyan etti

Denizli’de Honaz ilçesinin CHP’li belediye başkanı Yüksel Kepenek’e ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydı sosyal medyada yer aldı. 6 dakikalık kayıtta Kepenek belediyede örgütlenme çalışması yürüten sendikalara hitaben ‘O.. çocukları’ ifadesini kullanıyor. Kayıtta ayrıca Kepenek’in; “Burasına Atatürk rozeti takıyor sendikacı oluyor. Türk Bayrağı takıyor sendikacı oluyor. Hangi sendika olduğu fark etmez. Bütçenin bir lira fazlasına imza atamam” sözleri duyuluyor. Kaydın son bölümünde Hak-İş, DİSK ve Türk-İş’e yönelik küfürlü sözler kullanılıyor.

HAK-İŞ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU, KEPENEK ‘MONTAJ’ DEDİ
Ses kaydının ardından Hak-İş Denizli Şubesi Başkanı Sezai Söylemez, Kepenek’e özür dileme çağrısında bulunarak; “Başkan Kepenek, başarısızlığını emek örgütlerine meletmeye çalışmaktadır. Hak-İş, ses kaydı nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur” ifadelerini kullandı.
SÖZCÜ’ye konuşan Kepenek ise ses kaydının montaj ve kurgu olduğunu belirterek, “Bir bölümü biz seçimi kazandıktan iki ay sonra alınan ses kaydı. Kayda alan bir belediye personelidir. Başka yerlerden ve farklı ortamlardan da harmanlayıp bir montaj oluşturmuşlar. Seçildiğim günden bu yana benimle uğraşıyorlar. Böceği de kimlerin koyduğu belli oldu” ifadelerini kullandı.

UTANILACAK BİR ŞEY YAPMADIM
Sendikanın kendisinden habersiz örgütlenme çalışması yaptığını söyleyen Kepenek, “Ben utanılacak bir şey yapmadım. Kurumumu koruyorum. Benden habersiz gelip personeli üye yapmakla ilgili faaliyet yürütmüşler. İzin istemediler, haber vermediler. Biz burada bostan korkuluğu değiliz. Ona kızdım. Sendikaya karşı değilim, ben tarza karşıyım. Beni yok sayan bir tutum içine girmelerine kırıldım. Bir an önce üyelerini yapıp yetkili sendika olma çabası bu. Bizde hiç üyeleri kalmadı. 19 üyeleri vardı tamamı istifa edip Tüm Bel Sen’e geçti. Ben asla baskı yapmadım, sendika konusunda kimseye karışmadım. Benim geldiğimde sendika yoktu. Benden önceki dönemde hiçbir sendikaya izin verilmemiş” diye konuştu.

“SEÇİM KAZANMAMI İÇLERİNE SİNDİREMEDİLER”
İlçede yinelenen seçimde CHP’ye 69 yıl sonra belediyeyi kazandıran Kepenek sürekli iftiralarla karşılaştığını belirterek; “Bunun altında 69 yıl sonra seçim kazanmam var. 69 yıl sen yönet sonra biri gelsin kazansın. Tabi biraz ağırlarına gitti. Kolay değil. Refleksleri o yüzden” dedi. Sistemli olarak iftiralara maruz kaldığını söyleyen Kepenek, “Önce birikimlerimle, çektiğim kredilerle yaptığım, engelli evladım ile içinde huzur içinde yaşamayı planladığım evimi gündeme getirdiler. Sonra odama böcek koydular. Evimin yanındaki arsada atık toplayan çöp taksinin resmini çekip iş makinelerini kendim için kullandığım dedikodusunu yaydılar. Şimdi de ses kaydı çıkardılar. Her yerden taarruz var” ifadelerini kullandı.

“MUSLUKLARI KESİLDİ”
Hem geçtiğimiz ay evinin fotoğraflarının çekilmesi olayına hem de ses kaydına ilişkin suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Kepenek, “Burada özel hayatın gizliliğini ihlal, konuşmaların izinsiz kayıt altına alınması ve bunların yayılması suçları işleniyor. Odamda bulunan dinleme cihazına ilişkin kriminal inceleme yapılıyor. 4 aydır neyi araştırıyorlar. Şimdiye yanıt verilmesi gerekirdi. Herhalde dinleme cihazı değil diyecekler. Muslukların kesilmesi, çıkarlarının ortadan kalkması nedeniyle iftira atıyorlar. Rant ortadan kalkınca biz düşman ilan edildik. 1 yıldır Sayıştay incelemesindeyiz. Ondan önce 34 gün İçişleri Bakanlığı kontrolörü inceledi. Bizim haksız uygulamamız olmadı” ifadelerini kullandı.

 

Cevap bırakın

Your email address will not be published.