Off-Road ikinci ayak yarışları Merkezefendi’deki yeni parkurda yapılacak

Off-Road ikinci ayak yarışları Merkezefendi’deki yeni parkurda yapılacak

Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın Dendoff Yarışı olarak anılan ikinci ayağı Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yapılacak. 21 Ağustos’ta seyirciye kapalı orman etabından sonraki gün izleyiciye açık yarışlar gerçekleştirilecek. Takımlar Çakmak Mahallesi’nde yeniden düzenlenen ve uzunluğu 3 kilometreye çıkarılan yeni parkurda mücadele edecek. Yarışlara üçü kadın pilotlardan oluşan toplam 35 takım katılacak. Sporcular 5 kategoride mücadele edecek.

“PİSTİ YENİLEDİK”
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, yeni parkurda Türkiye Şampiyonu pilot Kenan Özsoy ile basın toplantısı düzenledi. Daha önce üç kez ulusal yarışlara ev sahipliği yaptıklarını söyleyen Doğan, “Artık bu spor dalı Denizli’de fazlası ile biliniyor ve çok sayıda meraklısı da var. Bu yıl izleyiciler kendileri için hazırladığımız alamda tüm parkuru rahatlıkla görebilecek ve tüm takımları yakından izleyebilecek. Federasyon bu işi çok sıkı tutuyor. Parkurda kapsamlı bir inceleme yapıldı. Testi geçti. Halka açık bir organizasyon, herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

“BİZ HAZIRIZ”
Başkan Doğan, “Bu yarışlara girmek isteyen çok belediye var. Federasyon her talep edeni bu yarışlara almıyor. Bu anlamda da ben ekip arkadaşlarıma öz verili çalışmaları için çok teşekkür ediyorum. Bu yarışları yapmak ve bu ligde kalıcı olmak bizim için çok önemli. Kenan Bey ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Kendisi geçen sene Türkiye Şampiyonu oldu ve Merkezefendimize ve Denizlimize Türkiye şampiyonluk kupasını getirdi. Denizlimize ve ilçemizin tanıtımı anlamında çok büyük katkıları var. Ben bütün Merkezefendili, Denizlili ve çevre illerdeki hemşerilerimi bu yarışa davet ediyorum. Çünkü biz hazırız, pistimiz hazır, ekip arkadaşlarımız hazır. Yarışların bu pistte görsel olarak çok güzel olacağını düşünüyorum ve herkesi 22 ağustostaki yarışlara buraya davet ediyorum” dedi.

“BİRİNCİ OLMAK İSTİYORUZ”
Türkiye Off Road son Şampiyonu ve DENDOFF Kulüp Başkanı Kenan Özsoy ise, “Öncelikle Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’a ve siz değerli basın mensubu arkadaşlara teşekkür ederim. Bir sefer şampiyon oldum ve Avrupa yarışlarından davet aldık. Umarım Avrupa yarışlarına katılım göstereceğiz. Türkiye’de ulusal olarak birçok yarışta birinciliği aldık. 2019 Türkiye Off Road yarışlarını şampiyon olarak bitirdik. 2020’de pandemiden dolayı organizasyonlar düzenlenmedi. 2021’de ilk yarış Kızılcahamam’da tamamlandı. 21 ve 22 Ağustos’ta Denizli’de Türkiye Off Road Şampiyonası 2. Ayağını gerçekleştireceğiz. Bu senenin ilk birinciliğini Denizli yarışında alarak başarılı bir şekilde sezonu tamamlamayı istiyoruz” diye konuştu.

PROGRAM
19 Ağustos Perşembe günü saat 16.00’da off road araçlarının katılacağı kortej geçişiMerkezefendi Belediye önünden Merkezefendi Off Road Pisti’ne yapılacak.21 Ağustos Cumartesi günü seyircisiz olarak Mukavemet(orman) Etabı gerçekleştirilecek. 22 Ağustos Pazar günü saat 12.20’de ilk araç için start verilecek. Saat 13.40’ta konuşmalar, saat 18.00’de Güray Yalçınkaya DJ performansı ve saat 19.00’da ödül töreni gerçekleştirilecek.

Cevap bırakın