PAÜ’de bölüm birincilikleri kızların

PAÜ’de bölüm birincilikleri kızların

Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılında 10 bin 516 öğrenci mezun etti. Fakülte ve yüksekokullar ayrı tarihlerde mezuniyet töreni gerçekleştirdi. PAÜ’nün genel mezuniyet töreni ise dört güne yayıldı. Genel törende bölümlerinde ilk 3’e giren öğrencilere belgeleri törenle teslim edildi. PAÜ Arena’daki törende bölüm birincilerinin genellikle kız öğrencilerden çıktığı görüldü.

 ‘ERKEKLERE BİRİNCİLİK YASAK’
Törenin ilk gününde Diş Hekimliği Fakültesi birincisi Saliha Bölükbaşı, Eğitim Fakültesi birincisi Seda Baş Uçar, Fen Edebiyat Fakültesi birincisi  Erdem Koçer, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fakültesi birincisi Büşra Özcan, Hukuk Fakültesi birincisi Gamze Kan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birincisi Mohammad Hassas, İlahiyat Fakültesi birincisi Zeynep Sare Bozoğlu, İletişim Fakültesi birincisi Nazlı Ertaş, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi birincisi Cansu Yıldız, Mühendislik Fakültesi birincisi Kaan Kılınç, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi birincisi Okan Çokak, Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi Kadriye Sertbaş, Spor Bilimleri Fakültesi birincisi Kaan Öz, Teknoloji Fakültesi birincisi Kaveh Sedigh Sarvestani, Tıp Fakültesi birincisi Neşe Büyük ve Turizm Fakültesi birincisi Gurbet Batmaz belgelerini törenle aldı. Denizli Emniyet Müdürü Kenan Yıldız tören sırasında kürsüden; “Erkeklere birincilik yasak” diye konuştu. Törene katılan kalabalık Yıldız’ın sözlerine alkışlarla karşılık verdi.

‘BAŞARI SIRALAMASINA KIZLAR DAMGA VURDU’
PAÜ’deki başarı sıralamasında kız öğrenciler genellikle ilk üç sırada yer aldı.  PAÜ Rektörü Ahmet Kutluhan törende yaptığı konuşmada; “Üniversite olarak üreten şehrimizle bütünleşme yolunda çok önemli adımlar attık. Bu yıl iki fakülte açtık. Öğrenci değişim programı ile 88 farklı ülkeden 848 yabancı öğrencimiz bulunuyor” ifadelerini kullandı.