PAÜ’den 110 doktor ve hemşire deprem bölgesine yola çıktı

PAÜ’den 110 doktor ve hemşire deprem bölgesine yola çıktı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli iki büyük depremle felaketi yaşayan Türkiye’de yurdun dört bir yanından deprem bölgesine destek ve yardım yağıyor.

Denizli’de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde görevli hekim ve hemşireler gönüllü olarak bölgeye gitme kararı aldı. Dün ilk etapta 40 hemşire deprem bölgesine yola çıktı. Gece saatlerinde ise aralarında uzman hekimlerin de yer aldığı 70 kişilik doktor ve hemşirelerden oluşan ikinci bir ekip bölgeye ulaşmak için yola çıktı.

Diğer yandan AFAD, Kızılay, PAKUT, belediye, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli 325 kişiden oluşan 45 ekip de bölgeye sevk edildi.

AKUT Denizli ekibinden 40 kişilik bir ekip de felaketin ilk günü yola çıkmıştı.

Diğer yandan kentte yardım kampanyaları başlatıldı. Belediyelerin yanı sıra siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları da deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yardım kampanyaları başlatıp çağrılarda bulundu. Uşak’ta da belediyenin çağrısı ile yardım toplandı. Toplanan malzemeler depremzedelere ulaştırılmak üzere bölgeye sevk ediliyor.