Petlas Türkiye Off Road Şampiyonası 2. Ayak yarışları başladı

Petlas Türkiye Off Road Şampiyonası 2. Ayak yarışları başladı

Petlas Türkiye Off Road Şampiyonası 2. Ayak DENDOFF yarışı orman etabı ile başladı. Yarışın startını Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan verdi. Startın verilmesiyle birlikte 35 yarışmacı en iyi dereceyi yapmak için büyük mücadele sergiledi.

Petlas Türkiye Off Road Şampiyonası 2. Ayak DENDOFF yarışı Denizli’nin Merkezefendi ilçesindeki pistte başladı. 35 pilot orman etabında 12.88 kilometre uzunluğundaki parkurunda 4 tur attı. Ayrıca yarışmacıların 25 kontrol kapısından geçme zorunluluğu bulunuyor. Çakmak mahallesindeki off-road pistinde gerçekleştirilen yarışların seyircili etabı yarın start alacak.

Doğan, “Heyecanı adrenalini bol bir yarış bizi bekliyor. Yarışmacılar için zor bir etap. Off road artık geleneksel hale geldi bizim için. Bu sene dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Ekip olarak bizler de çok heyecanlıyız. Off roadu Merkezefendililere ve Denizlilere sevdirmek, alıştırmak bizim için çok önemli.

Bu yarışların gerçekleşmesi için hemşerilerimizden çok büyük destek aldık. 35 tane yarışmacımız bulunuyor. Bunun devamlılığını sağlamak bizim için çok önemli. Merkezefendi Belediyesi olarak spora her zaman katkı sağlıyoruz. Ulusal çapta bir yarış olduğu için Merkezefendimizin adını duyuruyoruz. Şehrimizin ve ilçemizin tanıtımı anlamında da bu yarışlar büyük önem taşıyor. Her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Yeni pistimiz Çakmak Mahallesi’nde. İzleyici hâkimiyeti noktasında güzel bir pist oldu” diye konuştu.

Cevap bırakın