‘Şeniz Doğan ustalık döneminde’ diyerek CHP’ye geçti

‘Şeniz Doğan ustalık döneminde’ diyerek CHP’ye geçti

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde AKP’li belediye meclis üyesi Ali Faik İşmar, CHP saflarına katıldı.

İşmar’ın parti rozetini CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan ve Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı birlikte taktı.
İşmar uzun zamandır yakın çevresinden CHP saflarına katılması yönünde baskı gördüğünü belirterek; “Ben siyasete girdiğimde de amacım yerel siyaset yapmaktı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile beraber daha ahenkli bir çalışma yapacağımıza ve yerel anlamda daha ciddi hizmetler üretebileceğimize inandığım için CHP’ye geçtim. Şeniz Doğan başkanın artık ustalık dönemine geçtiğine inanıyorum. O da sağ olsun teveccüh gösterdi. Toplumda da bu yönde teveccüh görüyordum” ifadelerini kullandı.

‘MİLLET İTTİFAKI AÇIK ARA ÖNE GEÇTİ’
Merkezefendi Belediye Meclisinde bir dönem bağımsız adayların da desteği ile Millet İttifakı sayısal çoğunluğu bulmakta zorlanmıştı. İşmar’ın da CHP saflarına geçmesi ile birlikte meclis aritmetiği tamamen değişti. Daha önce Memleket Partili üç meclis üyesi de eski partileri CHP’ye dönmüştü. İYİ Partili bir meclis üyesi ise partisinden ayrılarak AKP saflarına katılmıştı. Merkezefendi Belediye Meclisi’nde son değişiklikler ile birlikte CHP 13, İYİ Parti 7, AKP 11 ve MHP 4 meclis üyesine sahip oldu.