Takım küme düşüyor, başkan adaylık peşinde

Takım küme düşüyor, başkan adaylık peşinde

TFF 1. Lig’de 17 puanla ligden düşmenin en büyük adayı olarak gösterilen Denizlispor’da kulüp başkanı Mehmet Uz milletvekili aday adayı olmak için başvurdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir fotoğrafı ile birlikte paylaşım yapan Uz; “28. dönem MHP Denizli Milletvekilliği aday adaylık başvurumuzu yaptık. Başvurumuzun ardından, kabulleriyle bizi onurlandıran liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye şükranlarımı sunuyorum. Denizli’mize ve memleketimize hizmet niyetiyle çıktığımız bu yolda, Rabbim; ülkemiz, partimiz ve bizim için hayırlısı ne ise onu nasip etsin” ifadelerini kullandı.

 

‘KULÜBÜ BIRAKTI ZİYARETLERE BAŞLADI’
Transfer yasağı bulunan, üstüne iki dönem transfer yasağı daha alan ve üç puanı silinen yeşil siyahlılarda Uz’un adaylığı taraftarların tepkisini çekti. Taraftarlar sosyal medyada; ‘Takım küme düşüyor, başkan adaylık peşinde’ yorumu yaptı. Adaylık başvurusunun ardından partisinin ilçe teşkilatlarını ziyaret etmeye başlayan Uz kritik Boluspor maçı öncesi siyasete ağırlık verdi. Uz’a bir tepki de CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum’dan geldi.

 

‘DENİZLİSPOR BİR PARTİNİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLDİR’
Temiz siyaset çağrısında bulunan Horzum; “Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, milletvekili aday adaylığını açıklamış ve genel başkanı ile fotoğraf çekip kamuoyuna Denizlispor Başkanlığı devam ederken milletvekilliği aday adaylığını açıklamıştır. Bu etik olmadığı gibi Denizlispor markasına, taraftarına ve camiaya büyük saygısızlıktır. Denizlispor markasını kullanıp bir partinin milletvekili aday adayı olamazsınız… Denizlispor bir partinin arka bahçesi değildir.  Bir an önce istifanızı yönetiminize sunmayı ve temiz siyaset yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu rezalete ne Denizlispor camiası nede Denizli halkı izin vermez” ifadelerini kullandı.